Siatkarskie talenty znajdziesz w Legionowie!

LTV Legionovia Mlodziczki

Młodziczki (fot. LTS Legionovia)

Ogromne brawa dla trenerów LTS Legionovia i ich podopiecznych. Na Mazowszu dziewczęta w kategorii kadetek nie mają sobie równych. Juniorki zajęły 3 lokatę, natomiast w najbliższy weekend o palmę pierwszeństwa będą walczyć dwie reprezentacje LTS-u w kategorii Młodziczek.

Turniej Juniorek odbył się nie tak dawno w Legionowie, a sponsorem imprezy była firma GazSystem. Trzecie miejsce młodych legionowskich siatkarek nie było spełnieniem marzeń. LTS był faworytem turnieju. Niestety w dwóch pierwszych meczach nie zagrała Malwina Smarzek, która rozgrywała spotkanie w Orlen Lidze z Chemikiem Police. Juniorki wygrały ostatnie spotkanie i dzięki temu zdobyły brązowy medal promujący dalszą grą w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się Sandomierzu w najbliższy weekend.

Kadetki Mistrzyniami Mazowsza

Niewątpliwie ogromnym sukcesem dla LTS-u była wygrana Kadetek w Mistrzostwach Mazowsza. Podopieczne Wojciecha Lalka wygrały w cuglach wszystkie swoje spotkania. Ba! Nie straciły nawet seta. Można śmiało powiedzieć, że zdominowały zawody pewnie awansując do 1/4 finału Mistrzostw Polski. A turniej będzie rozegrany w Legionowie w dniach 5-8 marca!

Dwie drużyny Legionovii w walce o Mistrzostwo Mazowsza

A już w najbliższy weekend dwie drużyny w kategorii Młodziczek zagrają na Piaskach przy Zegrzyńskiej 3 (Zespół Szkół). Do turnieju awansowały dwie najlepsze drużyny w sezonie zasadniczym – LTS I Legionovia Legionowo i UMKS MOS Wola Warszawa oraz LTS II Legionovia Legionowo, UKS Atena Warszawa i OTPS NIKE Ostrołęka. To pierwszy przypadek w historii siatkówki młodzieżowej w legionowskim klubie, by dwie drużyny znalazły się w finałowym turnieju. Starsze młodziczki prowadzi trener Krzysztof Kuna, a młodsze Aleksander Miętek.