Siatkówka. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek – Lublin

mlodziczki lts

LTS Legionovia (fot. LTS)

Po juniorkach i kadetkach, które świetnie spisują się na imprezach rangi mistrzowskiej, przyszła pora na młodziczki. Podopieczne Krzysztofa Kuny walkę o kolejny stopień imprezy stoczyły w Lublinie.

Legionowianki w Grupie A rywalizowały z TPS Lublin i Abis 64 Łódź. W Grupie B zmierzyły się BAS Białystok, Budowlani Torun A3 i Sparta Braniewo.

LTS Legionovia Legionowo – Abis 64 Łódź 2:0 (25:17, 25:21)
W pierwszym spotkaniu LTS Legionovia pokonała  MUKS Abis SP24 Łódź 2:0 (25:17, 25:21). Legionowskie młodziczki kontrolowały spotkanie i bez problemów pokonały rywalki. Ważnym elementem siatkarskiego rzemiosła okazała się zagrywka, którą całkowicie zaskoczyły swoje rywalki.

TPS Lublin – Legionovia Legionowo 0:2 (19:25, 21:25)
Gospodynie chciały koniecznie pokonać zawodniczki z Mazowsza. Miały ku temu mocne atuty w osobie Michaliny Roli, atakującej reprezentacji Polski minikadetek. Jednak LTS nie dał się zaskoczyć. Wygrał zdecydowanie w dwóch setach 2:0.

LTS Legionowo – TKS-T Budowlani Toruń 2:0 (25:13, 25:9)

Mecz z siatkarkami z Torunia decydował o awansie do półfinałów Mistrzostw Polski. Co można powiedzieć o tak pewnym zwycięstwie legionowianek? Rywalki nie uzbierały w dwóch setach 25 punktów! To świadczy o klasie legionowskiego zespołu młodziczek!

LTS Legionovia – BAS Białystok 1:2 (25:9, 27:29:13:15)

Spotkanie o pietruszkę (obie drużyny awansowały do dalszych gier) było dziwnym pojedynkiem. Pierwszego seta wygrały legionowianki do 9, bo trener białostockiej drużyny wstawił do gry rezerwowe zawodniczki. W kolejnym secie na parkiecie pojawiły się podstawowe siatkarki i mecz zyskał kolorytu. Walka była bardzo zacięta. Drużyna z Białegostoku wygrała druga partię 29:27 i doprowadziła do tie-breaka. W nim znów były wielkie emocje. Niestety decydującego seta wygrywają białostoczanki do 13.

Skład LTS Legionovia Legionowo: Julia Ciejka (k), Aleksandra Rojecka, Klaudia Margalska, Sandra Szczepańska, Julia Wałek, Paulina Kosewska (l), Zosia Parzydło, Julia Kuźmińska, Aleksandra Nowak, Aleksandra Kempfi, Natalia Dąbrowska, Klaudia Wykowska, Magda Piłatowicz, Emilia Sikora, Wiktoria Grzegorzewska (l).