Siatkówka. Drugi sparing z Belgijkami wygrany wyraźnie (galeria)

polska-belgia_42

Wysokie loty polskich siatkarek (fot. GP/MM)

Po piątkowej wygranej Polek z Belgijkami po tie-breaku, w sobotę reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Jacka Nawrockiego pokonały rywalki 3:0. Rozegrano dodatkowy czwarty set, który wygrały Belgijki.

Jeden z ostatnich sprawdzianów prze kwalifikacjami do Mistrzostw Świata 2018 (w niedzielę obie reprezentacje zagrają zamknięty dla kibiców test-mecz) wypadł zdecydowanie lepiej dla Polek niż piątkowy pojedynek.

Wygrały 3:0, przegrały dodatkowego seta

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a jego losy rozstrzygnęły się w końcówce, gdzie lepiej zaprezentowały się Polski. W ostatniej akcji świetnie zaserwowała Martyna Grajber i biało-czerwone, mogły z podniesionymi głowami przejść na drugą stronę parkietu. W kolejnym secie od początku Polki narzuciły swój styl gry, odskoczyły rywalkom, grając nieźle w bloku i przyjęciu. Może nie wszystko było idealne, może gra nie powalała na kolana, ale właśnie takie spotkania są po to, by błędy eliminować. Dzięki uważnej grze i zastopowaniu w ataku Lise van Hecke, Polski wygrały seta do 19. Trzeci partia to prowadzenie siatkarek z Belgii, które jednak nie potrafiły utrzymać dwupunktowej przewagi. Polki doprowadziły do remisu, który oscylował do stanu 20:20. Wtedy to nasze reprezentantki bardzo się zmobilizowały, nie popełniły błędów i wygrały 25:22. Dodatkowy set padł łupem Belgijek, które wygrały czwartego seta 25:22. W nim m.in. zadebiutowała w reprezentacji siatkarka Legionovii Legionowo Klaudia Alagierska.

Polska – Belgia 3:0 (25:23, 25:19, 25:22) dodatkowy set – 22:25

Polska: Wołosz, Smarzek, Kąkolewska, Tomsia, Polańska, Mędrzyk, Witkowska (libero) oraz Polak, Grajber, Efimienko, Brzóska, Alagierska, Bociek i Pleśnierowicz.

Belgia: Biebauw, Leys, Heyrman, van Hecke, Herbots, Aelbrecht, Courtois (libero) oraz van Gestel, Strumiło i van Sas.