Siatkówka. Kadetki najlepsze w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!!!

Młode siatkarki LTS-u Legionowo, podopieczne trenera Wojciecha Lalka, w pięknym stylu wygrały Mistrzostwa Mazowsza.

Dzięki temu od minionego czwartku  w hali przy Zakopiańskiej walczyły o półfinał Mistrzostw Polski. Poniżej relacja z turnieju, z którego do kolnej fazy awansowały dwie najlepsze drużyny – LTS Legionovia i MKS Zryw Volley Iława.

W Grupie A rywalizowały:
LTS Legionovia Legionowo, SKS Pomorzanka Sejny i MLKS SMS Foto Ola Ostróda.

W Grupie B zmierzyły się:
MKS Zryw Volley Iława, MUKS Joker Świecie i Energa Gedania Gdańsk.

Dzień 1 – 5 marca 2015

LTS Legionovia Legionowo – SKS Pomorzanka Sejny 3:0 (25:12, 25:16, 25:9)

W inauguracyjnym spotkaniu gospodynie zmierzyły się z Pomorzanką Sejny. Mecz miał bardzo jednostronny przebieg. Świadczą od tym wyniki poszczególnych setów. Zawodniczki z Sejn zdobyły zaledwie 37 małych punktów i w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła nie dorównywały mistrzyniom Mazowsza. Cała drużyna zasłużyła na pochwałę łącznie z rezerwowymi, bo trener dał szansę wszystkim pokazać się na parkiecie.

MKS Zryw Volley Iława – MUKS Joker Świecie 3:0 (25:12, 25:11, 25:18)

Dzień 2 – 6 marca 2015

LTS Legionovia Legionowo – MLKS SMS Foto Ola Ostróda 3:0 (25:13, 25:6, 25:12)

W drugim dniu turnieju legionowianki spotkały się z MLKS-em Ostróda. Jakże bliźniacze spotkanie mogli obserwować kibice zgromadzeni w hali przy Zakopiańskiej, do wczorajszego z Pomorzankami. LTS znów bez problemów pokonał zespół gości w niespełna godzinę gładko 3:0. I pozwolił rywalkom zdobyć zaledwie 31 oczek. W drugim secie ostródzianki osiągnęły tylko 6! A w końcówce seta na parkiecie w drużynie gospodarzy turnieju grały bardzo skutecznie rezerwowe zawodniczki, pokazując jak wyrównany skład posiada trener Lalek.W trzecim secie legionowskie siatkarki również nie pozwoliły na zbyt wiele przeciwniczkom. W całym spotkaniu dało się zauważyć świetną zagrywkę w wykonaniu LTS-u, bardzo dobre przyjęcie i szereg kombinacyjnych akcji w ataku. W bloku też było nie źle, co może bardzo dobrze rokować przed kolejnymi spotkaniami.

MLKS SMS Foto Ola Ostróda – SKS Pomorzanka Sejny 1:3 (17:25, 25:17, 21:25, 22:25)
MKS Zryw Volley Iława – Energa Gedania Gdańsk 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:19)
Energa Gedania Gdańsk – MUKS Joker Świecie 3:0 (25:15, 25:21, 25:17)

Dzień 3 – 7 marca 2015

MUKS Joker Świecie – MLKS SMS Foto Ola Ostróda 3:1 (22:25, 25:19, 25:19, 28:26)

LTS Legionovia Legionowo – Energa Gedania Gdańsk 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

Po dwóch nokautach, jakie zadały legionowianki swoim przeciwniczkom w dwóch pierwszych spotkaniach, przyszedł czas na dużo trudniejszego przeciwnika. W dodatku gdańszczanki do drugiej rundy rozgrywek awansowały z zerowym dorobkiem punktowym, bo przegrały ze Zrywem z Iławy, który awansował z pierwszego miejsca. Dla nich był to mecz o wszystko. Jednak podopieczne trenera Lalka nie zamierzały komplikować sobie sytuacji i znów pokazały ogromną klasę. Może nie było tak łatwo i przyjemnie jak w czwartek i piątek, ale zdecydowanie i dużą lekkością LTS pokonał zespół z Gdańska 3:0. Zapewnił tym sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski!

MKS Zryw Volley Iława-SKS Pomorzanka Sejny 3:0 (25:19,25:19,25:16)

Dzień 4 – 8 marca 2015

Energa Gedania Gdańsk – SKS Pomorzanka Sejny 3:0 (25:23, 25:15, 25:18)

LTS Legionovia Legionowo – MKS Zryw Volley Iława  3:0 (25:16, 25:23, 25:16)

Legionowskie siatkarki w spotkaniu o pierwszą lokatę w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski  pokonały drużynę z Iławy 3:0. O ile pierwszy wysoko wygrany set do 16. pokazał ogromne możliwości to druga odsłona spotkania o miano najlepszej drużyny ćwierćfinału była dosyć dziwna. Legionowianki prowadziły bardzo wysoko 16:6, zanosiło się na pogrom, ale… no właśnie. Coś zacięło się w świetnie prosperującej maszynce. Kibice z niedowierzaniem patrzyli co się dzieje na parkiecie, bo oto ich pupilki zaczęły seryjnie tracić punkty i na tablicy świetlnej pokazał się wynik 24:23. Dobrze, że gospodynie zakończyły ten set z elementami horroru 25:23, czym skutecznie odebrały wolę walki rywalkom w trzeciej odsłonie. Gdyby przegrały seta mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. A tak w trzeciej partii legionowianki dopełniły formalności! Nie przegrały w pięciu potyczkach ani jednego seta. Fani legionowskiej siatkówki na pewno liczą na kolejne sukcesy drużyny Wojciecha Lalka. Ogromne brawa dla wszystkich zawodniczek, trenerów i działaczy oraz osób, które przyczyniły się do tego sukcesu.