Sk bank Legionovia. Chemik pokonany w Młodej Orlen Lidze

Siatkarki Sk banku Legionovii Legionowo rozegrały spotkanie na wyjeździe z Chemikiem Police. Niespodziewanie, ale całkowicie zasłużenie wygrały spotkanie 3:1.

W pierwszym spotkaniu w Arenie Legionowo lepsze okazały się policzanki. Podopieczne Wojciecha Lalka słabo spisują się w bieżącym sezonie. Na swoim koncie przed meczem z Chemikiem miały tylko jedną wygraną z PTPS SAF Holland Piła.

Chemik na prowadzeniu

Pierwszy set to pewna wygrana Chemika. Gospodynie szybko osiągnęły przewagę i zwyciężyły 25:18. Nie nie zapowiadało więc, że legionowianki odwrócą niekorzystny wynik na swoją korzyść. A jednak!

Trzy kolejne sety padły łupem „Laleczek”

Choć jeszcze w początkowej fazie drugiego seta siatkarki z Polic prowadziły 9:6, to Legionovia wyszła zwycięsko w tej odsłonie pojedynku. Najpierw był remis 16:16, ale od tego momentu gospodynie stanęły, a Nowianki pokazały klasę i wygrały seta do 20. W trzecim secie siatkarki z Legionowa wygrały jeszcze pewniej, bo 25:17. Zdecydowanie poprawiły grę w obronie i lepiej prezentowały się w ataku. Chemiczanki nie istniały na parkiecie w tej partii. W kolejnym secie obudziły się gospodynie i wszystko wskazywało, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break. Police prowadziło 18:15, gdy legionowianki wrzuciły drugi bieg i zasłużenie wygrały czwartego seta 25:23, jak i cały mecz 3:1!

Chemik Police – SK bank Legionovia Legionowo 1:3 (25:18, 20:25, 17:25, 23:25)