Orlen Liga. Gładkie 0:3 z Chemikiem

skbank-legionovia-chemik-police_15

Małgorzata Glinka-Mogentale (fot. arch. GP/MM)

Rzutem na przysłowiową taśmę siatkarki SK banku Legionovia awansowały do play-offów. W nagrodę w pierwszej rundzie spotkały się z pierwszą drużyną sezonu zasadniczego – Chemikiem Police.

Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w Legionowie. W wypełnionej w połowie kibicami Arenie Legionowo po cichu liczono, że legionowskie siatkarki trenowane przez włoskiego szkoleniowca Ettorie Guidettiego pokuszą się o miłą niespodziankę. Niestety tak się nie stało.

Od początku spotkania policzanki narzuciły swój styl gry i mimo ambitnej postawy siatkarek z Legionowa szybko odprawiły swoje rywalki 3:0. W pierwszym secie w miarę wyrównana walka toczyła się do stanu 8:8. W tym czasie Aleksandra Wójcik posłała dwa asy serwisowe, a Malwina Smarzek punktowała w ataku. Chemik rozkręcał się powoli i na drugą przerwę techniczną prowadził 16:12. Do końca tej partii legionowianki nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki z coraz lepiej grającymi siatkarkami z Polic i przegrały do 15.

Drugi set gospodynie zagrały trochę lepiej, ale nie na tyle, by wygrać seta. Dzielnie walczyły, ale starczyło to do zdobycia tylko 20 punktów. W końcówce Anna Werblińska skutecznie zakończyła trzy ataki i Chemik prowadził już 2:0.

Była szansa na wygranie trzeciej partii…

…ale szybko została zaprzepaszczona. Sk bank Legionovia, po znakomitym serwisie Marty Bechis, wyszła na prowadzenie 12:7. Jednak Małgorzata Glinka i spółka szybko przystopowała zapędy legionowianek i na świetlnej tablicy pojawił się wynik 13:13. I praktycznie na tym zakończyły się większe emocje w Legionowie. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego nie pozostawiły złudzeń gospodyniom i zakończyły seta, wygrywając do 19 i całe spotkanie 3:0.

Drugie spotkanie z Chemikiem w Policach już w najbliższy poniedziałek.

SK bank Legionovia Legionowo – Chemik Police 0:3 (15:25, 20:25, 19:25)

SK bank Legionovia Legionowo : Wójcik – 5, Thibeault – 4, Bechis – 1, Paszek – 11,  Szymańska , Smarzek – 9, Wysocka (l), Bociek – 1, Grajewska, Chojnacka – 3.

Chemik Police: Werblińska – 10, Veljkocić – 8, Bjelica – 18, Glinka-Mogentale – 11, Bednarek-Kasza – 6, Ognjenović – 2, Zenik (l), Jagieło, Kowalińska – 1.