Sk bank Legionovia. Energa Cup Bobolice 2015

Turniej w Bobolicach

Legionowianki drugie w Bobolicach (fot. Ryszard Glapiak)

To trzeci turniej przed sezonem Orlen Ligi, w którym wystąpiły siatkarki Sk bank Legionovia Legionowo. Tym razem podopieczne Ettore Guidettiego udały się w zachodniopomorskie do Bobolic. Tam wzięły udział w Energa Cup – Bobolice 2015, w turnieju organizowanym z okazji czwartej rocznicy nadania gimnazjum w Bobolicach imienia naszej wspaniałej, zmarłej w 2008 roku Agaty Mróz-Olszewskiej.

W pierwszym dniu turnieju w piątek Sk bank Legionovia Legionowo zagrał spotkanie z Budowlanymi Łódź. Ten mecz całkowicie nie poszedł po myśli zespołu. Można szczerze powiedzieć, że legionowianki zostały zmiecione z parkietu. Wynik 3:0 dla łódzkich siatkarek, a szczególnie wyniki setów pokazały, jak sromotna była to porażka – 25:15, 25:18, 25:13.

Drugi dzień bobolickiego turnieju przyniósł wreszcie zwycięstwo. Sk bank po pięciosetowym pojedynku pokonał PTPS Piłę 3:2 – 23:25, 25:17, 25:23, 22:25, 15:10. Trzeci dzień to pojedynek z Pałacem Bydgoszcz. I znów fani legionowskiego zespołu nie mogli narzekać na brak emocji. Sk bank, po tie-breaku pokonał rywalki 3:2 w setach! Pozwoliło to podopiecznym Etore Guidettiemu zająć drugą lokatę w turnieju.

Wyniki meczów Sk bank Legionovia

Sk bank Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 0:3 (15:25, 18:25, 13:25)
Sk bank Legionovia Legionowo – PTPS Piła 3:2 (23:25, 25:17, 25:23, 22:25, 15:10)
Sk bank Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:22, 23:25, 22:25, 25:20, 15:8)

Turniej wygrały łódzkie siatkarki, które wygrały wszystkie spotkania, tracąc zaledwie jednego seta z PTPS Piła. Legionowska drużyna została wyróżniona jedną nagrodą indywidualną. Malwina Smarzek została wybrana najlepszą atakującą w turnieju. Niestety kontuzji nabawiła się środkowa Iga Chojnacka. Jak poważna jest to kontuzja dowiemy się wkrótce.

Więcej zdjęć z turnieju w Bobolicach można znaleźć na profilu facebookowym Legionowska siatkówka w obiektywie.