Sk bank Legionovia. W Młodej Orlen Lidze pogrom

skbank-pila

Młoda Orlen Liga (fot. arch. Ryszard Glapiak)

Drugie spotkanie Młodej Orlen Ligi wyglądało całkiem inaczej niż inauguracyjna porażka z Pałacem Bydgoszcz. Młode legionowskie siatkarki pokazały klasę i pewnie wygrały 3:0.

To był pogrom, choć początek nie zapowiadał tak jednostronnego pojedynku. Podopieczne Wojciecha Lalka wyszły szybko na prowadzenie, ale pilanki szybko odrobiły straty, bo miejscowe siatkarki zgubiły koncentrację i trener musiał wziąć czas, by wszystko mogło powrócić do normy. Od stanu 9:9 na parkiecie hali przy Zakopiańskiej zaczęły dominować siatkarki Sk banku. Do końca pierwszej partii przyjezdnym udało się ugrać zaledwie cztery oczka i legionowianki mogły cieszyć się z wygrania pierwszego seta 25:13.

Kolejne dwa sety szybko i bezapelacyjnie wygrały „Laleczki”

Początek kolejnego seta znów był wyrównany. Tym razem jednak zdecydowanie krócej, bo od stanu 4:4 na parkiecie zaczęła dyktować warunki miejscowa drużyna. Set trwał jeszcze krócej niż pierwsza odsłona. W 19 minut było po wszystkim, bo Sk bank narzucił swój styl, a pilanki nie miały nic do powiedzenia. Wynik 25:15 mówi wszystko. Co do trzeciego seta, mimo, że trwał trzy minuty dłużej niż drugi, to pokazał znów kto jest lepszą drużyną. Przyjezdne na moment nie zagroziły legionowiankom, które grały tego dnia bardzo skuteczną i miłą, dla oczu, grę.

Sk bank Legionovia Legionowo – PTSP SAF Holland Piła 3:0 (25:13, 25:15, 25:19)

SK bank Legionovia Legionowo: Katarzyna Jędrzejewska, Karolina Szymańska, Aleksandra Omelaniuk, Monika Bociek, Klaudia Grzelak, Klaudia Alagierska, Milena Paszyńska, Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska, Joanna Wrońska, Katarzyna Niderla, Barbara Zakościelna, Krystyna Pietraszkiewicz, Adrianna Wysocka.

Więcej zdjęć z meczu można zobaczyć na fanpage Legionowska siatkówka w obiektywie autorstwa Ryszarda Glapiaka.