Nowy szkoleniowiec nie pomógł. SK Bank znów bez punktów

lts-legionovia-sk-bank

Nowy trener na ławce nie pomógł siatkarkom SK Bank Legionovii Legionowo. Pod wodzą Roberta Strzałkowskiego, który zastąpił zwolnionego Macieja Kosmola, zawodniczki z Legionowa uległy na wyjeździe Atomowi Trefl Sopot 3:1 (27:25, 25:20, 23:25, 25:15).

Po porażce z Impelem Wrocław zarząd klubu z Legionowa poinformował, że podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Maciejem Kosmolem – dotychczasowego szkoleniowca na ławce zastąpił dotychczasowy drugi trener, Robert Strzałkowski. Trudno było oczekiwać, że pięć dni pracy pod wodzą nowego opiekuna diametralnie odmieni drużynę, jednak zwolnienie Kosmola dobitnie pokazuje, że w Legionowie chyba nie do końca zawodziły tylko same zawodniczki. Pod wodzą nowego trenera legionowianki zaczęły wyjazdowy mecz z Atomem Trefl bardzo zmotywowane. Pierwszy set nie zwiastował porażki Legionovii w ostatecznym rozrachunku, a w spotkaniu mogliśmy zauważyć duże zaangażowanie z obu stron siatki. Niestety pierwszą partię Legionovia przegrała na przewagi 27:25. W następnym secie siatkarki Atomu pokazały swoją klasę i poprawiły kulejące elementy gry. Siatkarki SK banku próbowały nawiązać równą walkę z przeciwniczkami, lecz strata była już zbyt duża. Atom punktował przyjezdne, ale Legionovia naciskała gospodarzy ładnymi akcjami. Drugi set zakończył się wynikiem 25:20 dla gospodyń.

Nadzieja na punkty

Trzeci set, który de facto miał być ostatnim według kibiców gospodarzy, zaczął się bardzo korzystnie dla Atomu. Ataki przeważnie kończyły się powodzeniem, ale legionowianki nie pozostawały dłużne, szybko opanowały nerwy i sytuacja się ustabilizowała. Mecz z jednostronnego przeistoczył się w wyrównany i obie drużyny zdobywały punkt za punktem. Lekką przewagę od czasu do czasu zdobywały gospodynie, ale podopieczne trenera Strzałkowksiego szybko odrabiały straty. Było widać niesamowitą wole walki i determinację ze strony Legionovii, co z pewnością było miłe dla oka. Trzeci set zakończył się zwycięstwem Legionovii 23:25. Kiedy wydawało się, że siatkarki gości powalczą o kolejnego seta w Sopocie, do głosu doszły siatkarki Atomu, które zdominowały ostatnią część batalii. Do pierwszej przerwy technicznej gra była bardzo wyrównana, ale potem doszło do katastrofy i set zakończył się wynikiem 25:15.

Składy: Atom Trefl: Tokarska, Leys (11), Bełcik (5), Cooper (17), Kaczorowska (9), Zaroślińska (25), Durajczyk (libero) oraz McClendon (3), Matiasowska (2), Kaczmar i Łukasik (8).
Legionovia: Smarzek (19), Paszek (10), Wójcik (13), Thibeault (9), Połeć (7), Bechis (1), Wysocka (libero) oraz Chojnacka, Bociek i Alagierska