Młoda Liga Kobiet. Dwa razy 3:0 z Muszynianką

Młode siatkarki SK banku Legionovia w sobotę i w niedzielę rozegrały dwa spotkania z Polskim Cukrem Muszynianką. Oba mecze wygrały pewnie – 3:0 w sobotę i 3:0 w niedzielę. Wiceliderki Młodej Ligi Kobiet umocniły się na drugim miejscu w tabeli.

Można śmiało stwierdzić, że legionowianki pokazały klasę i dwa razy nie dały szans siatkarkom z Muszyny.

SK bank Legionovia – Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:17, 25:16, 25:16)
Polski Cukier Muszynianka – SK bank Legionovia 0:3 (22:25, 7:25, 17:25)

Oba spotkania (7 kolejki i zaległy 2 kolejki) toczyły się pod dyktando legionowskich siatkarek. Pierwszy mecz w sobotę, a dokładniej przebieg każdego z setów zbytnio się nie różnił. SK bank wygrał każdego seta z bezpieczną przewagą.

Drugiego dnia w zaległym spotkaniu Muszynianki bardziej postawiły się w pierwszym secie. Malwina Smarzek i spółka poradziły sobie jednak z lepszą grą przeciwniczek i wygrały seta do 22. Bez historii był set drugi, w którym gospodynie rozbiły w pył rywalki, bo tak śmiało można powiedzieć o wygranym secie do siedmiu! Trzeci set niedzielnego pojedynku był idealnie podobny do partii sobotnich. SK bank Legionovia wygrał pewnie tę część gry do 17 i cały mecz 3:0.

Po rozegraniu dwóch spotkań, SK bank Legionovia ma 18 punktów i zajmuje fotel wicelidera rozgrywek. Do lidera Atomu Trefla Sopot traci cztery oczka.