Świetna postawa siatkarek!

Dobra seria podopiecznych trenera Lalka…
Drugie z rzędu zwycięstwo w I lidze siatkarek odniosły zawodniczki Siódemki Legionovia. Tym razem podopieczne trenera Lalka pokonały w meczu wyjazdowym Armaturę Eliteski UEK Kraków 3:2. Zespół gospodyń to jedna z ekip, które w tym sezonie celują w awans do Plus Ligi. Legionowianki mecz rozpoczęły w identycznym składzie jak w spotkaniu z Silesią. Pierwszy set wygrany do 14 nie zapowiadał aź tak zaciętej rywalizacji. W drugiej odsłonie lepsze okazały się jednak zawodniczki z Krakowa, które wygrały tę partię do 21 – zespół z Legionowa kompletnie nie przypominał druźyny z pierwszego seta: zawodziło przyjęcie i atak, a zagrywka była zbyt słaba, aby zagrozić rywalkom. Trzeci set padł juź jednak łupem siatkarek Siódemki (25:23) – trzeba jednak zauwaźyć, źe sędziowie nie byli tego dnia w najlepszej formie. Kilkukrotnie podejmowali błędne decyzje, które krzywdziły którąś ze stron. Set czwarty to powtórka z przegranego drugiego starcia – znów słabo prezentował się atak i kulało przyjęcie. Wahania gry przyniosły ostatecznie jednak Legionowiankom korzyść – set piąty wygrały juź spokojnie, 15:8, a cały mecz 3:2. Cięźko doszukiwać się powaźnych przyczyn nierównej gry. Pewne jest jednak, źe tego dnia zawodniczkom Siódemki przeszkadzało między innymi boisko – krakowska hala była nieco za niska. W kolejnym ligowym starciu podopieczne trenera Lalka podejmować będą we własnej hali AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (spotkanie juź 15 pażdziernika).

… a takźe piłkarzy rezerw Legionovii.
Legionovia II Legionowo – Mazur Radzymin 8:1 (3:0). Podopieczni trenera Dzisiewicza nie dali szans gościom z Radzymina. Zwycięstwo pozwoliło im wskoczyć na 5 miejsce w tabeli. Legionowianie tracą po 10 meczach 8 punktów do lidera, Józefovii Józefów. Bramki: Jakub Łotowski (2), Emil Łotowski, Karol Ziąbski (2), Piotr Wójcik (2), Bartosz Koperkiewicz Legionovia II Legionowo: Durzyński – Delikat (Łukasik), Wawrzyniak, Giźyński (Piotr Madej), Raczko – E. Łotowski (B. Koperkiewicz), Wójcik, J. Łotowski, Zaranek (Broniszewski) – Paweł Madej, K. Ziąbski;
Trampkarze U-14: Legionovia Legionowo – Delta Warszawa 1:5 (0:2) Bramki: Mikołaj Kozioł. Legionovia ’98 Legionowo: Rączka – Marzęcki, M. Kłos, Lewiński, Trzebski – Jaśkowski (Ścibisz), Kozioł, Affek, Smoczyński – K. Wożniak (Markut), Nowakowski (Kaniewski);
Młodziki U-13: Legionovia Legionowo – Korona Jadów 8:0
Bramki: Włodarski (3),
K. Sieczko (2), D. Pietraszkiewicz (2), Karabin.
Orliki U-11: Mewa Krubin – Legionovia Legionowo 2:5
Bramki: Biliński (2), D. Pietraszkiewcz (2), Litke
Orliki U-10: Legionovia Legionowo – GKP Targówek (Warszawa) 9:1
Bramki: Grzelak (2), Snopek, Wajs, Tryk, Banak, Klejment, Wojciechowski, Głogowski
WKS Rząśnik 3-0 Wisła Jabłonna
Korona Jadów 0-3 Dąb Wieliszew