Sk bank Legionovia. W Dąbrowie Górniczej inaczej

sk-bank-legionovia-impel_45

Sk bank Legionovia (fot. arch. GP/MM)

Drużyna Sk banku spotkała się z Tauronem w Dąbrowie Górniczej. Przed meczem statystyki wyglądały następująco: Tauron w dziewięciu meczach zdobył 19 pkt. ze stosunkiem setów 22:14 i zajmował 4. miejsce, Sk bank zaś 4 pkt. ze stosunkiem setów 7:24. Jedynie w statystyce indywidualnie zdobytych punktów Malwina Smarzek (129 pkt.) wygrywała z Deja McClendon (99 pkt.). Faworytkami meczu były zatem gospodynie.

Pierwszy set wcale tego nie zapowiadał. Wprawdzie Tauron prowadził na wstępie 2:4, ale cztery następne punkty zdobył Sk bank i na przerwę drużyny schodziły przy naszym prowadzeniu 8:6. Na zagrywce stanęła Daria Paszek i było 11:6. Trener Tauronu wziął czas, ale przewaga legionowianek wzrosła – było 13:7, potem 15:9. Potem jednak gospodynie zdobyły hurtem 7 punktów i to one prowadziły jednym punktem na drugiej przerwie. Sk bank zdobył kolejno trzy, Tauron jeden i jeszcze dwa, i był remis 19:19. Legionowianki prowadziły 20:19, ale miejscowe kolejno zdobyły 4 punkty i już nie oddały prowadzenia. Set skończył się po 30 minutach 22:25.

Rosła nadzieja…

…że w drugim może być lepiej, bo w pierwszym gra była wyrównana. Dobrze było jednak tylko do stanu 4:4. Tauron zdobył kolejno 7 punktów (przy zagrywce Pavan). Na przerwie było jeszcze 4:8, ale przewaga wzrosła do 4:11, następnie do 6:14 i wreszcie 8:16. Nie pomogły czasy brane przez trenera Guidettiego i dokonywane zmiany. Najwyższa przewaga Tauronu wynosiła 12:21. Set zakończył się po 25. minutach wynikiem 17:25.

Mogło być gorzej

Początek seta trzeciego dawał nadzieję na odwrócenie biegu zdarzeń – najpierw prowadzenie, potem remis, trzy punkty zdobyte pod rząd i na pierwszej przerwie prowadzimy 8:6! Potem jest remis 10:10, prowadzimy 12:10 i znów remis 13:13 i 15:15, ale gospodynie mają na drugiej przerwie tylko punkt przewagi. Zdobywają punkt i trener Guidetti bierze czas. Zdobywamy punkt, ale Tauron trzy. Znów czas dla Guidettiego. Jest 17:21, 18:22, 19:24. Kończy się na 20:25 po kolejnych 25 minutach.
Zawodniczki Sk banku atakiem zdobyły 30 punktów, blokiem 6 i popełniły 20 błędów. Tauron odpowiednio – 44 punkty zdobyte atakiem, 7 blokiem i 21 błędów.

W pozostałych meczach padły następujące wyniki: Chemik – PTPS Piła 3:0, PGE – KSZO 3:0, KS Pałac – Developres 3:1, Muszynianka – BKS Aluprof 3:1, Budowlani – Impel 2:3.
W najbliższy poniedziałek w Arenie o 18. 00 mecz z KS Pałac Bydgoszcz.