DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Ważna wygrana z ŁKS Commercecon Łódź

Wygrana DPD IŁCapital Legionovii Legionowo z ŁKS Commercecon Łódź fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo.Facebook

W sobotę (13 lutego) podopieczne Alessandro Chiappiniego podejmowały na własnym parkiecie trzeci w ligowej tabeli ŁKS Commercecon Łódź. Legionowianki wygrały 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:17). Dzięki wygranej z wyżej notowanymi zawodniczkami z Łodzi siatkarki z Legionowa mają szansę zająć szóste miejsce w TAURON Lidze przed fazą play-off. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Shelly Stafford.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego dzięki zwycięstwom w dwóch ostatnich spotkaniach z Eneą PTPS Piła i BKS BOSTIK Bielsko-Biała włączyły się do walki o zajęcie szóstej lokaty w TAURON Lidze przed fazą play-off. Jednak, żeby dalej podtrzymać szanse na wywalczenie szóstego miejsca w lidze musiały pokonać w sobotnim meczu wyżej notowane zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź. Zadanie wydawało się bardzo trudne, ponieważ siatkarki z Łodzi wygrały trzy ostatnie spotkania i zajmują 3 miejsce w TAURON Lidze. Podopieczne Alessandro Chiappiniego wyszły na to spotkanie mocno zmotywowane i stworzyły wspaniałe widowisko dla kibiców.

Pierwszy set rozpoczął się od dobrej gry siatkarek z Legionowa zarówno w ataku jak i obronie. Pozwoliło to podopiecznym Alessandro Chiappiniego szybko objąć prowadzenie 5:2. Zawodniczki z Łodzi nie poddawały się i doprowadziły do stanu 8:8 i 12:12. Jednak co chwila gospodynie odskakiwały rywalkom na dwa, trzy punkty, a przyjezdne doprowadzały do remisu. W końcówce spotkania to zawodniczki z Łodzi objęły prowadzenie 20:18. Gospodynie pokazały jednak charakter przejmując inicjatywę i wygrywając pierwszego seta 25:22.

Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się od szybko objętego prowadzenia przez siatkarki z Legionowa 4:1. Jednak przyjezdne doprowadziły do wyrównania 5:5 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 12:12 zawodniczki ŁKS-u narzuciły swój styl gry i objęły prowadzenie 15:12. Przyjezdne już do końca seta nie oddały prowadzenia i wygrały tę część spotkania 25:20.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie podłamały się po przegraniu poprzedniego seta. Na trzecią odsłonę tego spotkania wyszły pewne siebie co przełożyło się na dobrą grę na parkiecie. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 4:1 i 10:5. Zawodniczki z Łodzi miały coraz więcej problemów w ataku, co wykorzystały gospodynie zdobywając punkty seriami i doprowadzając do stanu 20:9. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie wypuściły już z rąk prowadzenia i pewnie wygrały w trzecim secie 25:17.

W czwartej odsłonie tego spotkania zawodniczki z Legionowa kontynuowały dobrą grę z poprzedniego seta. Alicja Grabka mocną zagrywką sprawiła ogromne problemy siatkarkom z Łodzi, a jej koleżanki świetnie kontrowały. Pozwoliło to podopiecznym Alessandro Chiappiniego szybko objąć prowadzenie 7:0. Przyjezdne starały się wrócić do gry zdobywając kilka punktów i doprowadzając do stanu 12:5 dla gospodyń, jednak legionowianki do końca czwartego seta grały pewnie i zdecydowanie utrzymując bezpieczną przewagę. Ostatni punkt w tym secie zdobyła blokiem Shelly Stafford, dzięki czemu gospodynie wygrały 25:17 i całe spotkanie 3:1. Amerykanka została wybrana MVP spotkania.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu 3:1 z ŁKS Commercecon Łódź podopieczne Alessandro Chiappiniego dopisały do swojego konta trzy punkty i zajmują obecnie w TAURON Lidze 6 miejsce z 31 punktami. Najbliższe spotkanie zawodniczki DPD IŁCapital Legionovia Legionowo rozegrają 26 lutego na wyjeździe z Energą MKS Kalisz.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź, 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:17)

TAURON MVP: Shelly Stafford

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Stafford, Tokarska, Lemańczyk (libero), Kulig (libero), Dąbrowska, Matejko i Szczyrba.

ŁKS Commercecon Łódź: Bongaerts, Zaroślińska-Król, Lazović, Wójcik, Alagierska, Ninković, Strasz (libero), Pasznik, Pacak, Laszczyk i Kalandadze.