DPD Legionovia. Górecka poprowadziła do zwycięstwa z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Zuzanna-gorecka

Zuzanna Górecka poprowadziła DPD Legionovię do zwycięstwa z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (fot. GP/kg)

DPD Legionovia pewnie pokonała na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zawodniczki z Legionowa przerwały serię porażek trwającą od połowy grudnia ubiegłego roku.

DPD Legionovia potrzebowała zwycięstwa jak kania dżdżu a okazja na zdobycie kompletu punktów była wczoraj wyjątkowa. Mecz z ostatnim w tabeli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski był idealną okazją do przełamania serii porażek.

Legionowianki do meczu były nastawione wyjątkowo bojowo i chciały mocno wejść w mecz. Po serii mocnych ataków Zuzanny Górckiej legionowianki szybko objęły prowadzenie 4:0. Legionowianki grały skutecznie zarówno na skrzydłach jak i w akcjach przez środek. Przeciwniczki miały problemy z przyjęciem, co przekładało się na słabsze ataki. Do końca seta DPD Legionovia tylko powiększała swoja przewagę i w pierwszym secie rozgromiły zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego 12:25.

Drugi set był bardziej wyrównany. Od około stanu 8:9 legionowianki zaczęły dystansować swoje przeciwniczki. Dużą rolę odegrała tu Zuzanna Górecka, która kończyła atak za atakiem. Na nic nie zdały się roszady w składzie ostrowczanek. Partię wynikiem 15:25 zakończył kolejny pewny atak Góreckiej.

Na początku trzeciego seta rolę liderki w zdobywaniu punktów w legionowskim zespole przejęła Beata Olenderek. Jej dobre ataki pozwoliły naszym zawodniczkom na osiągnięcie kilkupunktowej przewagi (14:8). Wtedy jednak do pola zagrywki weszła Justyna Wojtowicz, która serią kąśliwych, trudnych do odebrania serwów doprowadziła do stanu 12:14. Trener Olednerk poprosił wtedy o czas. Okazało się, że jego reakcja była właściwa, bo nasze zawodniczki znowu zaczęły regularnie punktować. Świetnie zagrywała i atakowała Górecka. Udany występ okrasiła ostatnim atakiem tego spotkania, który dał zwycięstwo zawodniczkom DPD Legionovii 20:25 i w całym meczu 0:3.

Może zwycięstwo z KSZO Ostrowice Świętokrzyski wielkim sukcesem nie jest, ale już sposób w jaki nasze zawodniczki tego dokonały może dawać powody do optymizmu. Kolejne spotkanie siatkarki DPD Legionovii rozegrają w piątek 8 lutego o godzinie 20.30. Rywalem naszych zawodniczek będzie Developers Rzeszów – aktualny wicelider tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – DPD Legionovia Legionowo 0:3

(12:25, 15:25, 20:25)

Składy zespołów:

KSZO: Wojtowicz (3), Gejko (5), Kasprzak (11), Dorsman (8), Łyszkiewicz (2), Oktaba (1) Kucińska (libero) oraz Trach (2), Czapla i Rdzanek (libero)

Legionovia: Jasek (7), Olenderek (7), E. Polak, Górecka (25), Skorupa (9), Kicka (15), Adrianna Adamek (libero) oraz Pickrell i Agnieszka Adamek (libero)

MVP: Zuzanna Górecka