DPD Legionovia Legionowo. 10. miejsce dla DPD Legionovii

dpd-legionovia-budowlani-19-01-2019_02

Seria udanych zagrywek Zuzanny Góreckiej nie uchroniła DPD Legionovii od porażki w Łodzi 3:0 (fot. GP/kg)

Drugą porażką 3:0 zakończyła się rywalizacja DPD Legionovii z PTPS Piła o 9. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Nasze zawodniczki zakończyły sezon na 10. miejscu.

Przed spotkaniem wiadomo było, że, by powalczyć o 9. miejsce, nasze zawodniczki będą musiały wzbić się na szczyt swoich umiejętności. Jednak to zawodniczki z Piły lepiej weszły w to spotkanie. Dobrze grała Marharyta Azizowa, która skutecznie wprowadzała piłkę do gry. Nasze nie potrafiły rozwinąć skrzydeł. Po skutecznych zagraniach Aleksandry Trojan i Pauliny szpak zawodniczki PTPS-u wyszły na 8 punktowe powadzenie. W połowie seta nasze zawodniczki się obudziły i przewaga przyjezdnych zaczęła topnieć. Po nieskutecznym ataku Klaudii Kaczorowskiej na tablicy pojawił się nawet wynik 23:24, jednak nadzieje na walkę w tym secie w kolejnym ataku zakończyła Kaczorowska.

W drugim secie zawodniczki z Piły także kontrolowały sytuacje na boisku. W naszym zespole tradycyjnie, jak to ma miejsce w ostatnim czasie, najlepiej grały Małgorzata Jasek i Zuzanna Górecka. Wynik niemal przez cały czas oscylował wokół remisu. Pilanki dwukrotnie osiągnęły 5 punktową przewagę ale nasze szybko redukowały straty. Zespoły grały punkt za punkt, a siatkarek DPD Legionovii nie było stać na seryjne zdobywanie punktów. Drugi set wygrały pilanki 21:25.

Trzeci set rozpoczął się od mocnego uderzenie naszych zawodniczek. Dobre zagrywki Eweliny Polak dały naszym prowadzenie 5:0. Niestety chwilę potem nasze zawodniczki straciły 4 punkty z rzędu, a potem naszym przytrafiła się kolejna taka seria, która dała PTPS-owi 3 punktowe prowadzenie. Nasze zupełnie się załamały i traciły kolejne piłki. Zapowiadało się na pogrom, ale przy stanie 11:20 nasze się przebudziły. Zagrały kilka dobrych akcji, ale seta nie udało się uratować. Set zakończył wynikiem 22:25 a cały mecz 0:3.

DPD Legionovia Legionowo już patrzy w przyszłość. W klubie mówi się o zatrudnieniu doświadczonego trenera, a jego nazwisko ma się pojawić w najbliższych dniach. Jego zadaniem będzie skompletowanie takiego składu, który pozwoli w przyszłym roku na walkę o wyższe miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 0:3 (23:25, 21:25, 22:25)

Legionovia: Jasek (17), Olenderek (4), Polak (7), Górecka (9), Skorupa (3), Wójcik (7), Adamek Ag. (libero) oraz Adamek Ad. (libero) i Woźniak (2)

PTPS: Słonecka (10), Stencel (16), Azizowa (16), Trojan (6), Kaczorowska (5), Pawłowska (libero) oraz Lemańczyk (libero), Kobus i Szpak (4)