DPD Legionovia Legionowo. Porażka w ważnym meczu

DPD_Legionovia-Chemik_Police_05_01_2019_05

Niestety meczu z #Volley Wrocław nasze zawodniczki nie mogą zaliczyć do udanych (fot arch. GP)

Siatkarki z Legionowa przegrały ważny mecz z rywalkami z dolnej części tabeli. W niedzielę w meczu z #Volley Wrocław nie udało im się wywalczyć nawet jednego seta.

Mecz we Wrocławiu toczył się o wysoką stawkę. W przypadku zwycięstwa, legionowianki odskoczyłyby w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet od zespołu #Volley Wrocław już na 7 punktów i dużo spokojniej patrzyłyby na końcową część sezonu. Porażka oznaczała, że walka o utrzymanie w LSK będzie bardzo zażarta do samego końca.

Legionowianki dobrze weszły w mecz. Skuteczne zagrywki Eweliny Polak pozwoliły budować przewagę. Przy stanie 10:6 trener gospodyń poprosił o czas. Jego zachowanie przyniosło oczekiwany skutek. Polak na zagrywce popełniła błąd, a gdy do pola zagrywek weszła wrocławianka Natalia Gajewska, na tablicy wyników pojawił się remis 11:11. To nie pierwszy raz, kiedy w naszej drużynie zawodzi przyjęcie. Od tego czasu gra była bardzo wyrównana. Inicjatywa należała do legionowianek, ale nasze nie potrafiły odskoczyć na więcej niż 2-3 punkty. W końcówce seta przy stanie 21:19 dla DPDP Legionovii w grze naszego zespołu coś się załamało. Nieskuteczne ataki i własne błędy spowodowały najpierw roztrwonienie przewagi, a potem porażkę w secie 25:23.

Początek drugiej partii w wykonaniu naszych zawodniczek był nie najlepszy. Serwisy naszego zespołu były nieskuteczne, co pozwoliło siatkarkom wrocławskiego klubu odskoczyć na 4 punkty. Legionowianki miały ogromne problemy z kończeniem ataków i co kilka akcji zatrzymywane były blokiem. Wrocławianki takiej okazji nie mogły wypuścić z rąk. Przez cały set budowały przewagę i pewnie wygrały go 25:15.

Do trzeciej partii nasze zawodniczki przystąpiły z ogromnym animuszem. Po serii kąśliwych zagrywek Zuzanny Góreckiej, DPD Legionovia wyszła na prowadzenie 8:0. Trener gospodyń poprosił o czas – co poskutkowało lepszą grą wrocławianek i dużo gorszą postawą legionowianek. Po chwili przewaga naszych zawodniczek stopniała do 2 punktów i przy stanie 10:12 trener Olenderek poprosił o czas. Jego interwencja nie przyniosła jednak oczekiwanego efektu. Po chwili na prowadzenie wyszły zawodniczki z Wrocławia i mimo wielu zaciętych akcji rozstrzygnęły mecz w trzech setach.

Dzięki wygranej #VolleyWrocław awansował na 9. miejsce w tabeli LSK i ma już tylko jeden punkt mniej od DPD Legionovii.

23 lutego w DPD Arenie Legionowo nasze zawodniczki zmierzą się z zespołem PTPS Piła. Najbliższe przeciwniczki mają obecnie 2 punkty mniej w tabeli, ale do rozegrania jeszcze dwa mecze więcej. Jak poinformował w mediach społecznościowych klub, wstęp na mecz będzie bezpłatny.

#VolleyWrocław –  Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:15, 25:20)

Składy zespołów:

#Volley: Rasińska (13), Soter (11), Murek (10), Gajewska (2), Potokar (4), Łozowska (9), Pancewicz (libero) oraz Piśla, Wołodko (2) i Kuziak (libero)

Legionovia: Olenderek (6), E. Polak (1), Górecka (14), Skorupa (4), A.Wójcik (4), Kicka (10), Adrianna Adamek (libero) oraz Jasek (3), Pickrell (1) i Agnieszka Adamek (libero)