DPD Legionovia Legionowo. Porażka na wyjeździe z ŁKS Commercecon Łódź

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

Podopieczne Alessandro Chiappiniego po blisko trzech tygodniach kwarantanny związanej z wykryciem koronawirusa w zespole wróciły do ligowych zmagań. W sobotę (14 listopada) zawodniczki z Legionowa zmierzyły się na wyjeździe z siatkarkami ŁKS Commercecon Łódź. Niestety zawodniczki DPD Legionovii przegrały 3:0 (25:21, 25:18, 25:18).

Po dobrym starcie sezonu i trzech zwycięstwach z rzędu siatkarki DPD Legionovii Legionowo zanotowały obniżkę formy i przegrały 4 ostatnie spotkania. 27 października po przegranym 0:3 meczu z E.Leclerc Moya Radomka Radom okazało się, że 4 zawodniczki pierwszego składu są zakażone koronawirusem. Po uzgodnieniach z sanepidem i władzami ligi podjęto decyzję, że cały zespół i sztab szkoleniowy udadzą się na samoizolację i pozostaną w kwarantannie. W tym czasie zespół z Legionowa miał rozegrać spotkania ligowe, jednak zostały one przełożone. Zmieniono również datę spotkania z Beziers Angels w ramach meczu 1/16 Pucharu CEV. 6 listopada większość zawodniczek zakończyła kwarantannę i wróciła do treningów. Trener Alessandro Chiappini mógł wystawić na mecz z ŁKS Commercecon Łódź praktycznie najsilniejszy skład. Kibice liczyli, że po złej passie w lidze i przebytej kwarantannie zespół będzie w stanie powalczyć o zwycięstwo. Zawodniczki z Łodzi pomimo słabego początku sezonu w ostatnim czasie grały coraz lepiej.

Kibice na początku pierwszego seta oglądali wyrównaną grę, czego dowodem był rezultat 6:6. Następnie dzięki punktom zdobywanym seriami obydwa zespoły co pewien czas wymieniały się prowadzeniem – ŁKS Commercecon Łódź 10:8, następnie zawodniczki z Legionowa prowadziły 14:11. W połowie seta był remis 16:16. W końcówce spotkania gospodyniom udało się odskoczyć na dwa punkty – 23:21 i tego prowadzenia już nie oddały wygrywając pierwszą partię 25:21.

Druga odsłona tego meczu przebiegała podobnie do pierwszej – obydwa zespoły grały punkt za punkt, czego dowodem mogą być remisy – 5:5 i 15:15. W tym momencie zawodniczki z Legionowa popełniły trzy błędy, dzięki czemu siatkarki z Łodzi objęły prowadzenie 18:15, którego już nie oddały, wygrywając całego seta 25:18.

Trzeci set to już gra na warunkach gospodyń, które szybko objęły prowadzenie 9:3 i 15:8. Podopieczne Alessandro Chiappiniego popełniały w tej odsłonie dużo błędów, brakowało również skuteczności w ataku, co bezbłędnie wykorzystały zawodniczki z Łodzi utrzymując w całym secie przewagę. Ostatecznie gospodynie wygrały tę odsłonę 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Niestety zawodniczkom DPD Legionovii Legionowo nie udało się wygrać nawet seta w tym spotkaniu. Obecnie podopieczne Alessandro Chiappiniego po przegraniu piątego z rzędu spotkania zajmują w lidze 8 miejsce z ośmioma punktami. Najbliższe spotkanie ligowe zawodniczki z Legionowa rozegrają w sobotę (21 listopada). Podejmą na własnym parkiecie trudnego rywala – Energe MKS Kalisz, która z bilansem pięciu zwycięstw i dwóch porażek zajmuje 4 miejsce z 13 punktami. Zawodniczki z Kalisza do tej pory odniosły cztery zwycięstwa wyjazdowe. Jednak już w środę (18 listopada) siatkarki DPD Legionovii Legionowo pierwszy raz w historii klubu wezmą udział w zmaganiach Pucharu CEV. Na własnym parkiecie podejmą zawodniczki z francuskiego Beziers Angels. Rewanż zaplanowano na 25 listopada.

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo, 3:0 (25:21, 25:18, 25:18)

TAURON MVP: Katrina Lazović

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Różański, Rivero Marin, Stafford, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba, Matejko, Dąbrowska.

ŁKS Commercecon: Lazović, Alagierska, Zaroślińska-Król, Wójcik, Ninković, Bongaerts, Strasz (libero).