DPD Legionovia Legionowo. Przegrana z Developres SkyRes Rzeszów 3:1 na własnym parkiecie

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo przegrały w środę (14 października) na własnym parkiecie z drużyną Developres SkyRes Rzeszów 3:1. Pomimo dobrego początku i wygrania pierwszego seta z każdym kolejnym przewagę zyskiwały zawodniczki przyjezdne. MVP spotkania została wybrana zawodniczka Developresu, Alexandra Lazić.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrały drugi mecz z siatkarkami Developres SkyRes Rzeszów w ciągu 6 ostatnich dni. Powodem takiej sytuacji jest przesunięcie meczu rewanżowego z 15 kolejki. W środowym meczu trener DPD Legionovii nie mógł skorzystać z dwóch kluczowych zawodniczek, Alicji Grabki i Olivii Różański. W pierwszym spotkaniu obu ekip w piątek (9 października) siatkarki z Rzeszowa wygrały 3:0. Kibice liczyli, że siatkarki z Legionowa pomimo kontuzji w drużynie powalczą o zwycięstwo.

Pierwszy set rozpoczęły lepiej. Podopieczne Alessandro Chiappiniego najwyższe prowadzenie objęły przy stanie 11:6. Jednak cały set był dość nerwowy. Zarówno z jednej jak i drugiej strony pojawiało się dużo błędów. W końcówce zawodniczki DPD Legionovii prowadziły 22:19, jednak podopieczne Stephana Antigi nie zamierzały się poddawać. Ostatecznie pierwszą odsłonę tego spotkania wygrały gospodynie 28:26. Wydawało się, że podopieczne Alessandro Chiappiniego mogą sprawić niespodziankę i pomimo nieobecności kluczowych zawodniczek powalczą o zwycięstwo.

Drugi set również zaczął się od wyrównanej gry obydwu ekip. W pewnym momencie gospodynie zaczęły przeważać szalę zwycięstwa na swoją stronę prowadząc 12:8. Jednak przy prowadzeniu 18:15 zawodniczek z Legionowa podopieczne Stephana Antigi zdobyły aż siedem punktów z rzędu obejmując prowadzenie 18:22. Ostatecznie siatkarki z Rzeszowa wygrały drugiego seta 25:19.

Trzeci set świetnie rozpoczęły zawodniczki przyjezdne, które prowadziły 7:1. Niestety podopieczne Alessandro Chiappiniego nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom i przegrały tę odsłonę 25:16. W czwartym secie gospodynie zaczęły dobrze obejmując prowadzenie 8:7. Niestety od tego momentu podopieczne Stephana Antigi zaczęły seryjnie zdobywać punkty i wygrały siedem kolejnych akcji wychodząc na prowadzenie 14:8. W końcówce zawodniczki z Legionowa starały się wyrównać jednak siatkarki z Rzeszowa do końca utrzymały przewagę wygrywając seta 25:18 i całe spotkanie 3:1.

Po tym spotkaniu zawodniczki Developres SkyRes Rzeszów z kompletem zwycięstw i 15 punktami zajmują pierwsze miejsce w TAURON Lidze. Podopieczne Alessandro Chiappiniego po rozegraniu 5 spotkań zajmują 5 miejsce z 8 punktami. Najbliższe spotkanie zawodniczki z Legionowa rozegrają w sobotę (17 października) na własnym parkiecie z zespołem Joker Świecie.

DPD Legionovia LegionowoDevelopres SkyRes Rzeszów, 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 18:25)

DPD Legionovia Legionowo: Dąbrowska, Oliveira Souza, Rivero Marin, Szczyrba, Stafford, Tokarska, Kulig (libero) oraz Lemańczyk (libero), Majkowska, Matejko, Zdovc Sporer.

Developres SkyRes Rzeszów: Krajewska, Rasińska, Blagojević, Lazić, Efimienko-Młotkowska, Polańska, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Van Ryk, M. Grabka, Stencel, Kaczmar, Fidon-Lebleu