DPD Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Developres SkyRes Rzeszów 0:3. Kontuzji doznała Olivia Różański

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia Legionowo fot. DPD Legionovia Legionowo/Facebook

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo przegrały w piątek (9 października) na wyjeździe z drużyną Developres SkyRes Rzeszów 3:0. Podczas meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznała najlepsza zawodniczka tego sezonu w Legionovii, Olivia Różański. Na szczęście informacje płynące z klub są optymistyczne i kibice nie będą musieli długo czekać na jej powrót.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego po wygraniu trzech pierwszych spotkań w sezonie 2020/2021 TAURON Ligi udały się na mecz wyjazdowy z drugą drużyną poprzedniego sezonu – Developres SkyRes Rzeszów. Gospodynie tego spotkania również bardzo dobrze rozpoczęły ten sezon odnosząc trzy zwycięstwa z rzędu.

Pierwszy set rozpoczęły lepiej zawodniczki z Rzeszowa, które szybko objęły prowadzenie 6:2. Siatkarki z Legionowa nie podłamały się i zaczęły odrabiać straty. Doprowadziły nawet do wyniku 12:11. Jednak od tego momentu to gospodynie dyktowały tempo gry i wygrały 25:19. Niestety pod koniec pierwszego seta groźnie wyglądającej kontuzji doznała Olivia Różański, najlepsza zawodniczka DPD Legionovii w trzech poprzednich spotkaniach. Na szczęście w poniedziałek (12 października) klub poinformował, że kontuzja Olivii nie jest aż tak groźna, jak na początku się obawiano i już za dwa tygodnie kibice znowu zobaczą zawodniczkę na parkiecie.

W drugiej odsłonie tego spotkania pomimo kontuzji Olivii Różański podopieczne Alessandro Chiappiniego prowadziły zaciętą rywalizację z gospodyniami obejmując prowadzenie 9:7 i 12:9. Jednak od tego momentu swoje warunki zaczęły narzucać siatkarki Develpres, które ostatecznie wygrały seta 25:21. Trzecia odsłona meczu to już gra na warunkach gospodyń, które od początku do końca kontrolowały przebieg tego spotkania prowadząc w pewnym momencie nawet 21:8.  Trzeci set gospodynie wygrały 25:14.

Najbliższe spotkanie zawodniczki z Legionowa rozegrają w środę (14 października) na własnym boisku ponownie z drużyną Developres SkyRes Rzeszów, która jest obecnie po 4 spotkaniach liderem TAURON Ligi z kompletem zwycięstw i 12 punktami. Podopieczne Alessandro Chiappiniego po 4 spotkaniach zajmują obecnie 5 miejsce z 8 punktami.

Developres SkyRes RzeszówDPD Legionovia Legionowo, 3:0 (25:19, 25:21, 25:14)

DPD Legionovia Legionowo: A. Grabka, Oliveira Souza, Szczyrba, Rivero Marin, Tokarska, Stafford, Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska, Różański, Matejko, Majkowska, Zdovc Sporer i Kulig (libero)

Developres SkyRes Rzeszów: Krajewska, Rasińska, Lazić, Blagojević, Polańska, Efimienko-Młotkowska, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), M.Grabka, Stencel, Kaczmar i Fidon-Lebleu.