DPD Legionovia Legionowo. Szybka porażka z Grotem w Pucharze Polski

dpd-legionovia-budowlani-19-01-2019_02

Seria udanych zagrywek Zuzanny Góreckiej nie uchroniła DPD Legionovii od porażki w Łodzi 3:0 (fot. GP/kg)

W środę (30 stycznia) zespół DPD Legionovii zmierzył się z Grot Budowlanymi Łódź w Pucharze Polski. Stawką pojedynku był awans do finałowego turnieju w Nysie.

Legionowianki od grudnia nie mają dobrej passy. Przegrywają kolejne mecze, często nie mając za wiele do powiedzenia na parkiecie. W ostatnich meczach widać, że drużyna jest młoda i, by nawiązać walkę z lepszymi zespołami, musi jeszcze zdobywać umiejętności i doświadczenie.

Mecz z Grotem na wyjeździe był niezwykle wymagającym testem. Łodzianki przystąpiły do meczu bardzo zdeterminowane i po chwili od rozpoczęcia meczu objęły prowadzenie 5:0. Trener Olenderek poprosił o czas, ale reakcji zespołu nie było. Nasze zdobywały punkty incydentalnie. Set skończył się szybką porażką do 12.

W kolejnym secie zawodniczki z Łodzi już na samym początku seta objęły kilkupunktowe prowadzenie, przewaga cały czas rosła i osiągnęła nawet 7 punktów. Część strat udało się odrobić po zagrywkach Zuzanny Góreckiej, ale wtedy szybko zareagował trener gospodyń i po jeszcze jednym punkcie dla naszego zespołu łodzianki zaczęły znowu punktować. Nasz jeszcze próbowały godzić, ale gospodynie zakończyły set wynikiem 25:22.

Początek trzeciej partii zwiastował, że zawodniczki z Legionowa wreszcie skutecznie powalczą. Długo na tablicy wyników było remisowo, ale przy stanie 6:5 łodzianki zaczęły odskakiwać. Zareagował trener Olenderek, ale na niewiele to się zdało. Zawodniczki Grota regularnie punktowały, a dystans utrzymywał się na bezpiecznym poziomie 5 punktów. Po koniec seta nasze obroniły jeszcze meczbola, ale mecz zakończył się wygraną Grota w secie 25:17.

Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0

(25:12, 25:22, 25:17)

Budowlani: Polańska (9), Brakocević (19), Pencova (10), Babicz (12), Stoltenborg (1), Urban (3), Stenzel (libero) oraz Stysiak (4), Śmieszek (2) i Tobiasz

Legionovia: Olenderek (3), Polak (3), Górecka (11), Skorupa (2), Wójcik (4), Kicka (4), Adamek Agnieszka (libero) oraz Jasek (6), Rojecka, Adamek Adriana (libero) oraz Pickrell (2)