LTS Legionovia Legionowo. Pewna wygrana na inaugurację II Ligi

LTS II liga

LTS wygrywa na inaugurację II Ligi Kobiet (fot. Ryszard Glapiak)

W sobotni wieczór w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Legionowie przy Zakopiańskiej 4, LTS Legionovia Legionowo podejmował UKS Chemik Olsztyn na inaugurację II Ligi Kobiet.

Podopieczne trenera Pawła Kowala od początku starały się pokazać kto rządzi na parkiecie, ale przyjezdne również chciały zdobyć punkty w tym spotkaniu. Dlatego też mecz przyniósł trochę emocji.

Szalony pościg w drugim secie

Pierwszy set był wyrównany, ale w końcówce legionowianki okazały się skuteczniejsze i wygrały zasłużenie do 20. Kolejna partia to wysokie prowadzenie Chemika 19:12. W tym momencie gospodynie rzuciły się w pościg. Na tyle skuteczny, że pozwoliły olsztyniankom na zdobycie w tym secie jeszcze tylko dwóch punktów! Wygrały 25:21! To nie podłamało rywalek, które w trzeciej odsłonie dzielnie walczyły, by nie zakończyć tego pojedynku na trzech setach. LTS z zimną krwią zakończył seta 25:23, wygrywając 3:0. Po zakończonym spotkaniu legionowskie zawodniczki odśpiewały gromkie „Sto lat” dla trenera Wojciecha Lalka z  okazji Urodzin. I ja przyłączam się do życzeń. Wszystkiego najlepszego Trenerze. Dużo, dużo zdrówka!!!

LTS Legionovia Legionowo – UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

LTS Legionovia Legionowo: Słotarska, Dąbrowska, Woźniak, Szczepańska, Rojecka, Warpechowska, Ciejka (L), Plaga i Drajer.