Siatkówka. Kadetki poszły w ślady juniorek! Wielki sukces w Proszowicach

W dniach 6-10 maja w Proszowicach (woj. małopolskie) kadetki LTS-u Legionovii Legionowo walczyły o medal w Finałach Mistrzostw Polski. Po juniorkach, które wywalczyły złoto i „brązowych” młodziczkach kolejna siatkarska drużyna z Legionowa miała szansę na krążek. Jak poszło podopiecznym Wojciecha Lalka?

Legionowskie siatkarki walczyły w Grupie A z następującymi drużynami: Truso Elbląg, MKS Dąbrowa Górnicza i Libero Starogard Gdański.

Dzień 1 – 6 maja 2015 r.

Grupa A

Truso Elbląg – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)
Libero Starogard Gdański – LTS Legionovia 3:1 (19:25, 25:21, 25:21, 25:22)

Grupa B

Pałac Bydgoszcz – Developres V LO Rzeszów 3:1 (26:24, 25:22, 18:25, 27:25)
Sparta Warszawa – Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:20, 22:25, 27:25, 25:19)

Dzień 2 – 7 maja 2015 r.

Grupa A

MKS Dąbrowa Górnicza – LTS Legionovia 0:3 (14:25, 18:25, 21:25)
Truso Elbląg – Libero Starogard Gdański 3:0 (25:19, 29:27, 25:21)

Gruba B

Developres V LO Rzeszów – Impel Gwardia Wrocław 1:3 (25:19, 16:25, 17:25, 20:25)
Pałac Bydgoszcz – Sparta Warszawa 1:3 (24:26, 25:19, 26:28, 22:25)

Dzień 3 – 8 maja 2o15 r.

Grupa A

Libero Starogard Gdański – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:22, 22:25, 22:25, 19:25)
LTS Legionovia – Truso Elbląg 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

Grupa B

Sparta Warszawa – Developres V LO Rzeszów
Impel Gwardia Wrocław – pałac Bydgoszcz

Dzień 4 – 9 maja 2015 r.

Półfinały

MKS Dąbrowa Górnicza – Sparta Warszawa 0:3 (15:25, 20:25, 13:25)
LTS Legionovia – Pałac Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:23, 25:23)
Półfinałowe spotkanie obu drużyn było postrzegane jako przedwczesny finał. I sam przebieg meczu pokazał, że były to dwie najlepsze drużyny turnieju. Jednak tylko jedna mogła zagrać o złoty medal Mistrzostw Polski… Lepiej, mniej nerwowo zaczęły legionowianki. Szybko zrobiło się 5:1, ale siatkarki z Bydgoszczy szybko opanowały nerwy i wyszły na prowadzenie 9:8 i 13:11. Pałacanki odskoczyły zawodniczkom z Mazowsza na pięć oczek i wydawało się, że łatwo wygrają pierwszą partię. Przy stanie 15:20 LTS obudził się i doprowadził do remisu 22:22. Końcówka to popis Aleksandry Rasińskiej, skromnej, niezwykle utalentowanej siatkarki. Jej atak w z drugiej linii dał prowadzenie 25:24, by ostatecznie zablokować rywalki przy siatce i dać wygraną w pierwszym secie.
Kolejny set to znów walka dwóch killerów. Punkt za punkt, cios za cios. 5:5 i 14:14. Do tego mecz toczył się na bardzo wysokim poziomie. Legionowianki wyszły na prowadzenie 20:17 jednak Pałac nie złożył broni. Końcówka znów dla drużyny z Mazowsza! Tym razem główne skrzypce odgrywa inna Aleksandra – Omelaniuk, która kończy skutecznie dwie akcje w ataku! Jest 2:0, ale przecież wiadomo, że do pełni szczęścia brakuje jeszcze wygranego seta. I tego seta podopieczne Wojciecha Lalka wygrywają! I znów jest 25:23, ale jest to najmniej ważne, bo w finale są legionowskie siatkarki!!!

WIELKI FINAŁ

LTS Legionovia – Sparta Warszawa 3:1 (25:22, 20:25, 25:14, 25:17)
Finał to rywalizacja dwóch drużyn z Mazowsza! Obie drużyny spotkały się na parkiecie w legionowskim półfinale. Wtedy LTS wygrał 3:1. Obie drużyny na pewno miały w pamięci to spotkanie, które było dosyć zacięte. Która z drużyn wyciągnęła wnioski po tamtym spotkaniu? Która bardziej się skoncentrowała na finałowym pojedynku? Można powiedzieć, że zdecydowanie LTS Legionovia! Przebieg finałowego meczu w Proszowicach, który można było oglądać w relacji internetowej, miał podobny przebieg to tego z 25 kwietnia. Dwa pierwsze sety na remis. To co później stało się na parkiecie hali w Proszowicach przeszło najśmielsze oczekiwania. Legionovia grała perfekcyjnie, a warszawianki nie miały, tak naprawdę nic do powiedzenia. Podopieczne trenera Lalka zniszczyły rywalki do 14 i do 17 zdobywając Mistrzostwo Polski w kategorii Kadetek!!! To kolejny medal w kolekcji legionowskiego klubu! Wszystkim, którzy przyczynili się do tego należą się ogromne brawa i gratulacje Siatkarkom, trenerom i działaczom oraz dopingującym kibicom klubu, którzy udali się na turniej. Brawo, brawo, brawo…