Orlen Liga. Wspaniałe zwycięstwo w Rzeszowie!

Siatkarki SK Bank Legionovii Legionowo rozpoczęły walkę o miejsca 5-12 w Orlen Lidze. W pierwszym meczu rywalizacji z Developres SkyRes Rzeszów na wyjeździe legionowianki wygrały 3:1.

Podopieczne włoskiego szkoleniowca Ettore Guidettiego w sezonie zasadniczym zajęły 8 lokatę, a ich rywalki ukończyły rywalizację na 10 miejscu. Dlatego też faworytem spotkania były zawodniczki z Mazowsza.

Początek pierwszego seta wskazywał, że legionowianki nie będą mieć większych problemów z wygraniem partii. SK bank prowadził już 9:6. Punktowała Malwina Smarzek, choć i ona myliła się w ataku, punkty zdobywała też Jaimie Thibeault, Daria Paszek, a Marta Bechis popisała się asem serwisowym. Potem jednak do głosu doszły gospodynie, które szybko otrząsnęły się z marazmu i zeszły na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:14. I tego prowadzenia nie oddały już do końca pierwszego seta. Wygrały go 25:20.

Wróciły do gry

Totalną metamorfozę przeszły legionowianki w przerwie przed drugą odsłoną pojedynku. Szybko wyszły na prowadzenie 4:0 i 6:1. Walczyły o każdą piłkę i mimo chwilowej zadyszki (13:10 i 14:12) znów zaczęły powiększać przewagę i pewnie wygrały seta do 18.
Miejscowe siatkarki próbowały odgryźć się w trzeciej partii. Prowadziły nawet 10:8 i 11:9, by stracić kolejno pięć punktów. Do końca seta przewaga legionowianek nie była wysoka. Dwa, góra trzy punkty wystarczyły, by utrzymać przewagę do końca i wygrać 25:23.
Czwarty set był bardzo wyrównany. Gospodynie musiały go wygrać, by doprowadzić do tie-breaka. Legionowianki nie chciały przegrać czwartej odsłony i dopuścić do piątego seta. Wynik w tej partii często oscylował w granicach remisu, choć SK bank Legionovia częściej wychodził na prowadzenie. Końcówka seta to podobna sytuacja jak w partii numer trzy. Siatkarki z Mazowsza prowadziły dwoma punktami i taką przewagę utrzymały do końca, wygrywając seta 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Rewanż 21 kwietnia

Na rewanż przyjdzie czekać obu drużynom aż 10 dni. W tym czasie część zawodniczek wystąpi w finale Mistrzostw Polski Juniorek w Wieliczce.  Faworytem pozostaje zespół z Legionowa.

Developres SkyRes Rzeszów – SK bank Legionovia Legionowo 1:3 (25:20, 18:25, 23:25, 23:25)