Orlen Liga. Prowadziły 2:0, przegrały 2:3… awansowały! (galeria zdjęć)

W pierwszym spotkaniu w Rzeszowie podopieczne Ettore Guidettiego pokonały gospodynie 3:1. Do awansu do kolejnej rundy play-off o miejsca 5-8 potrzebowały wygrać dwa sety. I plan minimum wykonały, przegrywając spotkanie 2:3.

Przed meczem odbyła się bardzo miła uroczystość, podczas której  wręczono srebrne medale siatkarkom SK bank Legionovii, które zajęły drugie miejsce w Młodej Lidze Kobiet. Siedem zawodniczek trenera Wojciecha Lalka to zawodniczki pierwszej drużyny Legionovii. Medale wręczali przedstawiciele z siatkarskiego związku, a także miejscowe władze, m.in. prezydent Legionowa Roman Smogorzewski i starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec.

Po ceremonii obie drużyny rozpoczęły pojedynek. Legionowiankom brakowało dwóch setów do awansu i sprawę załatwiły w niecałą godzinę. W pierwszej partii grały z polotem, kombinacyjnie i pewnie wygrały 25:20. W drugim secie sytuacja skomplikowała się, bo od stanu 14:14 inicjatywę przejęły rzeszowianki, które szybko odskoczyły na 5 oczek – 20:15, 21:16. Bardzo dobrze w tym czasie w zespole gości serwowała Magdalena Kazała, która siała spustoszenie swoim rotacyjnym serwisem. Po chwili sytuacja odwróciła się. Do pola zagrywki weszła Jaimie Thibeault i to dzięki niej legionowianki doprowadziły do stanu 21:21, by wygrać partię do 23. I to wystarczyło, SK bank Legionovia awansował do dalszych gier o miejsca 5-8.

Kolejne trzy partie padły łupem rzeszowianek, które ambitnie chciały pokazać miejscowym zawodniczkom, że również potrafią grać w siatkówkę. Udało im się to. Wygrały trzy kolejne sety, ale to legionowianki będą grać o 5 lokatę. Developres SkyRes Rzeszów będzie walczył zaledwie o miejsca 9-12. Kolejnym rywalem naszych siatkarek będzie PGNiG Nafta Piła.

SK bank Legionovia – Developres Rzeszów 2:3 (25:20, 25:23, 14:25, 23:25, 12:15)

Legionovia: Bechis (1), Paszek (14), Chojnacka (9), Smarzek (9), Wójcik (11), Thibeault (5), Wysocka (libero) oraz Bociek (7), Gajewska (2).
Developres: Budzoń (10), Śliwińska (20), Nowakowska (14), Kazała (9), Mucha (17), Hawryła (11), Borek (libero) oraz Filipowicz P., Filipowicz K.