SK Bank Legionovia pokonuje Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (galeria zdjęć)

SK Bank Legionovia Legionowo pokonała na własnym parkiecie Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:20, 25,22, 25:20). To drugie zwycięstwo legionowianek z rzędu.

Początek spotkania należał do legionowskiej drużyny. Zawodniczki imponowały grą w ataku jak i w obronie.  Siatkarki rzeszowskiego zespołu długo nie pozostawały dłużne i szybko odrabiały straty. Mimo momentami bardzo zaciętej gry, legionowianki okazały się lepsze i po świetnej grze Darii Paszek i Malwiny Smarzek udało się wygrać pierwszego seta 25:20.

Następna partia była jeszcze bardziej wyrównana w porównaniu do pierwszej. Legionowianki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6, lecz po niej do głosu doszły siatkarki drużyny przeciwnej zdobywając 4 punkty z rzędu. Nerwowo zaczęło się przy wyniku 18:18, gdzie siatkarki obu zespołów popełniały proste błędy w ataku. W końcowej fazie drugiego seta ważną rolę odegrała Karolina Szymańska, która po raz pierwszy pojawiła po doznaniu kontuzji. Po raz kolejny świetnie spisała się Malwina Smarzek znakomicie blokując rywalki i dzięki temu zdobyła punkt dla Legionovii. Ostatni punkt, który przypieczętował wygraną Legionovii w drugim secie sprezentowała zawodniczka gości Paulina Głaz, która po serwie posłała piłkę w aut.

Legionowianki w ostatnim, decydującym secie nie dały szans rzeszowiankom. Za świetną grę można pochwalić Katarzynę Połeć, która trzykrotnie blokowała rywalki w groźnych akcjach. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego okazały się o niebo lepsze od swoich rywalek i trzy punkty zostały w Legionowie.

Następne spotkanie siatkarki SK Bank Legionovia Legionowo rozegrają 17 stycznia na wyjeździe z PGNiG Nafta Piła.