Młoda Liga Kobiet. Chemik lepszy po raz drugi

mlk-legionovia-atom_14

Młoda Liga Kobiet i juniorki legionowskiego klubu (fot. GP/MM)

6. kolejka rozgrywek Młodej Ligi Kobiet przyniosła zmianę na pozycji lidera. A to za sprawą Chemika Police, który po raz drugi w tegorocznych rozgrywkach pokonał Legionovię Legionowo.

Dwa pierwsze sety padły łupem podopiecznych Joanny Mirek. W pierwszym a nich zacięta walka trwała do stanu 16:16. Potem inicjatywę przejęły policanki, które dzięki dobremu serwisowi Eweliny Karsztun oraz większej precyzji w ataku, wygrały seta 25:19. Po zmianie stron „Lalki” zaczęły grać zdecydowanie lepiej, jednak Chemik odrobił straty i na świetlnej tablicy pojawił się wynik 21:21. Końcówka znów dla miejscowych siatkarek, które wygrały partię 25:23.

Zacięty set numer trzy, klapa w czwartym

Legionowiankom udało się odwrócić losy spotkania w kolejnym secie. Z resztą, myśląc o przedłużeniu szans na wygraną w Policach, musiały trzecią część meczu wygrać. Choć nie przyszło im to łatwo, bo miejscowe siatkarki miały piłkę meczową. Legionowianki jednak wygrały seta 27:25. Niestety w czwartym secie dominacja Chemika Police była nie do podważenia. Świadczy o tym wysoko wygrany set 25:13.

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 25:23, 25:27, 25:13)

Legionovia Legionowo: Zakościelna, Niderla, Salamonik, Omelaniuk, Sobolewska (kpt.), Skowron, Krośkiewicz, Montowska, Sochaczewska, Kowalska, Pilatowicz, Trzeciak (l), Maziopa (l).