Młoda Liga Kobiet. „Lalki” liderem grupy północnej

legionovia-pila-mlkob

Legionovia liderkami w Młodej Lidze Kobiet Grupie A (fot. Ryszard Glapiak)

Pierwsza część sezonu w Młodej Lidze Kobiet zakończona. I to w znakomitym stylu, bo siatkarki Legionovii pokonały bez problemów PTPS Piła i przed rundą rewanżową zasiadają w fotelu lidera grupy północnej.

Pierwszy set to bezsprzecznie dominacja legionowianek. Pilankom udało się uzbierać zaledwie 13 oczek. Na pewno trener Wojciech Lalek mógł być zadowolony z przebiegu tej partii.

Piła walczyła do końca. Za tydzień rusza runda wyjazdowa

Mimo że Legionovia wygrała dwa kolejne sety i całe spotkanie 3:0, poziom siatkarskiego widowiska nie był porywający. „Lalki” były bardziej skuteczne w końcówkach setów i zasłużenie wygrały mecz. Pilanki próbowały wyszarpać seta. Blisko były tego w trzeciej odsłonie pojedynku. A już za tydzień rozpocznie się runda rewanżowa.

Legionovia Legionowo – PTPS Piła 3:0 (25:13, 25:20, 25:23)

Legionovia Legionowo: Zakościelna, Niderla, Salamonik, Omelaniuk,  Sobolewska (kpt.),  Skowron, Krośkiewicz, Montowska, Sochaczewska, Kowalska,  Pilatowicz, Trzeciak (l), Maziopa (l).