Młoda Liga Kobiet. „Lalki” ze srebrem

mlk-legionovia-pajda_15

Legionowianki ze srebrem w finale turnieju w Legionowie (fot. GP/MM)

W finałowym spotkaniu o złoty medal Młodej Ligi Kobiet i młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 spotkały się Legionovia Legionowo i KS Pałac Bydgoszcz. Obie drużyny nie miały problemów w półfinałach, gdzie pewnie wygrały swoje spotkania odpowiednio z San-Pajda Jarosław i AZS AWF Warszawa.

Na pewno gospodarze liczyli na kolejny triumf w tym sezonie po złotych medalach w Mistrzostwach Polski Juniorek. Na pewno szansa była o tyle łatwiejsza, że legionowskie siatkarki grały na „własnych śmieciach”. W obu drużynach nie zabrakło zawodniczek, które na co dzień występują w Orlen Lidze. To był ciekawe widowisko, które wygrały zawodniczki z Bydgoszczy.

Wyrównany pojedynek ze wskazaniem na „Pałacanki”

Obie drużyny w tym sezonie zanotowały wiele pojedynków na różnym szczeblu rozgrywek. Jeszcze tydzień temu walczyły w Malborku o złoto w Mistrzostwach Polski Juniorek. Tym razem jednak to bydgoszczanki przeciwstawiły się podopiecznym trenera Wojciecha Lalka. Poszczególne partie były wyrównane. W pierwszym secie prowadziła Legionovia 10:7, ale później na parkiecie dominował Pałac, który wygrał seta 25:21. Drugi set był wyrównany do stanu 7:7. Od tego momentu Legionovia zaczęła popełniać błędy w ataku, a dodatkowo bardzo skuteczne były bydgoszczanki, w czym celowały Małgorzata Śmieszek i Marta Ziółkowska. Legionowianki zasłużenie przegrały drugiego seta 17:25 i stanęły pod tzw. ścianą. Tylko w trzeciej osłonie gry przez większość seta dominowały „Lalki”, które przedłużyły nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Poprawiły się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrały 25:18. Legionovia złapała wiatr w żagle i wydawało się, że dojdzie to tie-breaka. Gospodynie prowadziły już 15:10 w czwartym secie, by… nie utrzymać przewagi i oddać pole gry zawodniczkom z Bydgoszczy. Te nie chciały, by spotkanie zakończyło się w piątym secie i wykorzystały słabszy moment w wykonaniu legionowianek. Wyszły na prowadzenie 20:18 i nie oddały prowadzenia do końca. To dało im upragnione złoto w legionowskim turnieju.

Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (21:25, 17:25, 25:18, 22:25)