Młoda Liga Kobiet. Tie-break dla „Lalek”!

mlk-legionovia-budowlani_03

Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Trener Wojciech Lalek wraz ze swoją drużyną udał się do Łodzi na spotkanie drugiej rundy play-off Młodej Ligi Kobiet. Przeciwnikiem Legionovii Legionowo była drużyna Budowlanych Łódź.

Początek należał do miejscowych siatkarek, które objęły prowadzenie 5:1. Zapewne chciały odbić sobie niepowodzenie w fazie grupowej MLK, w której dwukrotnie musiały uznać wyższość legionowianek. Po krótkiej dominacji Budowlanych do głosu zaczęły dochodzić „Lalki” i na świetlnej tablicy pojawił się remis 12:12. O tego momentu legionowianki przejęły inicjatywę i w swoim stylu wygrały partię 25:21.

Wyrównały. A potem objęły prowadzenie

Drugi set był bardziej zacięty, bo gospodynie, niezrażone przegraniem inauguracyjnego seta, starały się przez większość drugiej odsłony pojedynku utrzymywać przewagę kilku punktów. I to się im udało do samego końca. Zawodniczki Budowlanych wygrały 25:20 i doprowadziły do remisu. Lekką przewagę łodzianki zanotowały na początku trzeciego seta. Prowadziły 10:7. Starały się ją utrzymywać jak w wygranym poprzednio secie. I tym razem legionowianki nie znalazły sposobu, by dogonić rywalki. Te wygrały 25:19 i znalazły się w bardzo dobrej sytuacji.

W Łodzi było już w tym sezonie 2:3

Kolejny set to bardzo wyrównana walka. Legionovia od stanu 6:6 zaczęła budować swoją przewagę. Wszakże musiała powalczyć o wyrównanie stanu pojedynku. Legionowianki mozolnie zbierały punkty, prowadziły 15:12. W decydującym momencie przycisnęły i mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:17. O wyniku pierwszego spotkania o finał MLK miał zadecydować tie-break. W piątym secie Legionovia schodziła na zmianę stron przy prowadzeniu 8:6. Miejscowe siatkarki próbowały odwrócić niekorzystny wynik, zbliżając się na punkt 8:9, 10:11 i 11:12. Zanosiło się na dramatyczną końcówkę i wojnę nerwów. Tą lepiej wytrzymały „Lalki” i to one mogły cieszyć się z wygranej w Łodzi.

Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo (21:25, 25:21, 25:19, 17:25, 12:15)

Legionovia Legionowo: Zakościelna, Niderla, Omelaniuk, Skowron, Sobolewska, Montowska, Sochaczewska, Kowalska, Piłatowicz, Rojecka, Rasińska, Salamonik (l), Maziopa (l).