Młoda Liga Kobiet. U-23 wygrywa z ŁKS-em!

mlk-legionovia-budowlani_17

Legionovia Legionowo (fot. GP/MM)

Do Łodzi udała się Legionovia Legionowo U-23, by walczyć w pierwszej rundzie play-off Młodej Ligi Kobiet. Przeciwnikiem był ŁKS Szkoła Gortata Łódź. Jak zaprezentowały się „Lalki” w hali MOSiR-u przy ul. ks. Skorupki?

Początek spotkania należał do miejscowych siatkarek, które pewnie wygrały seta 25:17. Czwarty zespół sezonu zasadniczego w grupie południowej grał zdecydowanie lepiej niż zwycięzca grupy północnej.

Przerwa dobrze wpłynęła na legionowianki

Po przegranej inauguracyjnej odsłonie pojedynku do roboty wzięły się siatkarki trenera Wojciecha Lalka. Zdecydowanie poprawiły swoją grę i zrewanżowały za pierwszego seta, wygrywając do… 17. W trzeciej partii legionowianki wygrały jeszcze wyżej, bo 25:15. Set czwarty okazał się formalnością. Legionovia pewnie wygrała tą część gry 25:19 i całe spotkanie 3:1.

Rewanż za tydzień

29 marca w „Konopie” rewanż. Spotkanie rozpocznie się o 17.00. Mecz zdecyduje, która drużyna drużyna awansuje do kolejnej rundy play-off. Łódzkie siatkarki nie są na straconej pozycji, ale nie dość, że musiałyby wygrać za trzy punkty (3:0 bądź 3:1) to jeszcze wygrać złotego seta. Raczej jest to niemożliwe, na co liczy cała drużyna z trenerem Lalkiem, jak i kibicami Legionovii. Przypomnijmy również, że wygrani awansują do drugiej rundy play-off (mecz i rewanż), która zaplanowana jest na 5 i 12 kwietnia. Zwycięzcy wraz z dwiema drużynami z kwalifikacji PZPS, będą rywalizować (dwa mecze półfinałowe i potyczki o złoto oraz brąz) 29-30 kwietnia w Arenie Legionowo o młodzieżowe mistrzostwo Polski poniżej 23 lat.

ŁKS Szkoła Gortata Łódź – Legionovia Legionowo 1:3 (25:17, 17:25, 15:25, 19:25)

Legionovia Legionowo: Zakościelna, Niderla, Omelaniuk, Skowron, Sobolewska, Montowska, Sochaczewska, Kowalska, Piłatowicz, Sikora, Salamonik (l), Maziopa (l).